Finaliści

Przedstawiamy Państwu listę Finalistów
I edycji Konkursu Mother and Child Startup Challenge

Carebits jest producentem urządzeń telemedycznych oraz świadczy profesjonalną domową opiekę dla kobiet ciężarnych. Oferujemy kobietom w ciąży profesjonalny system KTG Carebits z nielimitowaną liczbą zapisów z ich analizą oraz dostęp do całodobowego Centrum Monitoringu Położniczego. Pacjentka w ciągu kilku minut otrzymuje pełną analizę dobrostanu płodu wraz z autoryzacją kadry medycznej.

MedApp S.A. jest spółką technologiczną działającą w obszarze sztucznej inteligencji, analizy dużych zbiorów danych medycznych oraz wizualizacji i modelowania holograficznego danych obrazowych. MedApp rozwija technologię wspomagające diagnostykę obrazową w rozszerzonej rzeczywistości i medycynę cyfrową nowej generacji, nieustannie poszerzając portfolio usług, dopasowując je do potrzeb zmieniającego się świata i nowych obszarów zastosowania. 

 

FindAir to Krakowska firma działająca w branży technologii medycznych (MedTech). Tworzy innowacyjne rozwiązania dla cyfryzacji leczenia astmy i POCHP. Umożliwia zdalne leczenia pacjentów przez technologię tzw. inteligentnych inhalatorów (ang. Smart Inhalers). Spółka implementuje swoje rozwiązania w całej Europie m. in. Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii oraz w USA. 

 

OASIS Diagnostics SA jest firmą MedTech rozwijającą innowacje w medycynie. Projekt ONIRY ma na celu rozwój i wdrożenie nowej technologii diagnostycznej z zastosowaniem wspieranej algorytmami uczenia maszynowego spektrometrii impedancyjnej, pozwalającej na szybkie i precyzyjne wykrywanie urazów okołoporodowych zwieraczy pojawiających się u kobiet rodzących siłami natury.  

 

Higo to przełomowa usługa telemedyczna, która wprowadza nową definicję „wizyty lekarskiej”. Lekarze nareszcie otrzymują świetnej jakości dane medyczne bezpośrednio od pacjenta – głównie w przypadku powszechnych infekcji górnych dróg oddechowych.
Jest to: pomiar temperatury; osłuchiwanie płuc, serca i brzucha (stetoskop cyfrowy); Obrazowanie gardła, ucha i skóry (kamera medyczna).
Lekarz, na podstawie otrzymanych danych postawi rozpoznanie. Pacjent otrzymuje rozpoznanie, informacje na temat dalszego postępowania, e-receptę, e-skierowanie lub e-zwolnienie lekarskie. 

 

Infermedica wspiera pacjentów i pracowników ochrony zdrowia na każdym etapie – od pierwszych objawów, przez realizację konsultacji medycznej, aż po profilaktykę i opiekę po. Platforma składa się z trzech modułów: Triage, Intake, Follow Up. Poza nakierowaniem pacjentów do odpowiedniej opieki, zbiera wstępny wywiad, wspierając profesjonalistów w efektywniejszym świadczeniu usług medycznych. 

 

 

Nestmedic S.A. to producent innowacyjnego rozwiązania telemedycznego Pregnabit Pro oraz Pregnabit Cloud do zdalnego monitorowania dobrostanu płodu, poprzez badanie kardiotokograficzne (KTG). Nestmedic, jako jedyny w Polsce wytwórca zdalnej kardiotokografii uzyskał certyfikat MDR potwierdzający zgodność produktów Pregnabit Pro i Pregnabit Cloud z rozporządzeniem 2017/745 (MDR).  

Prodromus produkuje i dostarcza wysokiej jakości robotyczne urządzenia rehabilitacyjne z systemem biofeedbacku. Ta autorska technologia jest rozwijana od 2011 roku, a prawie 50 Prodrobotów pomogło już pacjentom w 12 krajach w Europie i w Azji. Spółka obecnie rozwija projekt Prodrobot 2.0, czyli robota rehabilitacyjnego dla dzieci dodatkowo wyposażonego w system wizualizacji chodu. 

 

Saventic Health to start-up zajmujący się tworzeniem rozwiązań algorytmów sztucznej inteligencji dla sektora ochrony zdrowia, w szczególności aby wspierać pacjentów/lekarzy/placówki medyczne w diagnostyce chorób rzadkich i ultrarzadkich. 

 

StethoMe® to pierwszy system wykrywający nieprawidłowości w układzie oddechowym. StethoMe® opiera się na medycznych algorytmach AI (CE 2274) współpracujących z bezprzewodowym stetoskopem oraz dedykowaną aplikacją. Dzięki wykorzystaniu unikalnych technologii zapewniających kontrolę jakości badania, StethoMe® może być używane przez pacjentów w warunkach domowych. 

telDoc to firma medtech, która w oparciu o najnowszą technologię (np. sztuczną inteligencję czy uczenie maszynowe) tworzy narzędzia wspierające pacjentów, lekarzy i placówki medyczne. W szczególności specjalizuje się w rozwiązaniach takich jak: Wirtualny Asystent Medyczny czy system do generowania streszczeń z dokumentacji medycznej. Więcej o rozwiązaniach telDoc przeczytasz na stronie: teldoc.eu 

 

 

Kontakt

startupchallenge@imid.med.pl

 

Koordynatorzy:

Karolina Tądel
karolina.tadel@imid.med.pl

Wiktor Możarowski
wiktor.mozarowski@imid.med.pl